Meist


MOON [mo:n] – (mhmm, see on nagu see lill )

Nüüdseks juba 7 aastat tagasi otsustasid Roman ja Igor kõrged kokamütsid nurka visata ning pöörduda tagasi oma juurte juurde ja sellest kõigest sündis meil Moon. Tsiteerin nüüd üht meie head tuttavat ja lihtsalt suurepärast inimest, kes peale esimest korda Moonis käimist ütles meile:

„Selleks, et minna edasi, tuleb minna tagasi!“.

Ebatavaline nimi. Ebatavaline asukoht. Aga muidu vägagi tavaline koht. Moonis on meil linnapoistel ja tüdrukul veel suurem väljakutse, mille märksõnadeks on – lihtsus, iseseisvus, kohalik tooraine, ausus ja austus, põhjamaine kargus, Kalamaja nurgatagune. Köögis toimetavad tunnustatud peakokad Roman Zaštšerinski ja Igor Andrejev – külaliste üleüldise heaolu, sooja äraolemise ning hea joogi eest kannab hoolt Jana Zaštšerinski.
Selleks, et mitte kõige kallimast toorainest välja võluda kõrgele kokakunstile väärilised maitsed, tuleb teha palju-palju-palju rohkem tööd. Romani ja Igori  tagasiminek on meie kõigi edasiminek puhtama, jääkidevabama ja parema igapäevase toidu poole.

Mooni tulemist võrdleme külla tulemisega meie omaenda koju. Siin on kõik nii, nagu meile meeldib. Siin tehakse niisugust sööki, nagu just meile meeldib. Iga kokk unistab oma restoranist – Mooni peremehed ja perenaine tegid selle enda jaoks teoks.

Tere tulemast meile külla,

Roman, Jana ja Igor
Moon avas oma uksed 1.detsembril 2009.aastal